JAK CZYŚCIĆ ROLETY

Materiałowe rolety w naszych oknach coraz częściej zastępują nam żaluzje czy zasłony. Są jednak trudniejsze w utrzymaniu czystości, ponieważ aby spełniały one odpowiednio swoją rolę oraz wyglądały jak nowe,nie mogą się odkształcić i zdeformować w trakcie czyszczenia. W zależności od tego z jakiej tkaniny wybraliśmy roletę, każda z nich może zupełnie inaczej reagować na wodę bądź detergenty. Zanim jednak chwycimy w dłoń pierwszy lepszy preparat do czyszczenia, sprawdźmy czy producent nie dołączył dokładnej instrukcji dotyczącej ich pielęgnacji.
Przy dbaniu o którykolwiek element naszego mieszkania, najlepsza jest systematyczność. W przypadku rolet najlepiej jest zacząć od zwykłego odkurzacza z czystą i delikatnie ssącą końcówką, by zebrać cały kurz. Jeśli nie ma bo zbyt dużo, wystarczy lekko wilgotna szmatka bądź klejący wałek. Raz na jakiś czas lekko zmoczoną ścierką warto też przetrzeć mechanizm rolety, pamiętając przy tym, by woda nie spłynęła do środka. Regularne odkurzanie sprawi, że kurz nie będzie wnikał w głąb materiału i to będzie jedyna czynność, którą będziemy wykonywać przy naszych roletach.
W momencie gdy już się pojawiły widoczne zanieczyszczenia, należy sięgnąć po detergenty. Sama woda sprawi, że tylko rozetrzemy plamę na materiale i tylko pogorszymy sytuację. Jeśli są to niewielkie plamki, gumka do ścierania powinna wystarczyć. W przypadku większych plam należy już sięgnąć po środek myjący, np. mydło bądź płyn do mycia naczyń. Są one delikatne i użycie ich nie zniszczy naszych rolet. Na gąbkę nanosimy nasz środek myjący, wcieramy w plamę i resztki płynu bądź mydła wycieramy czystą, mokrą gąbką. By osuszyć roletę rozwijamy ją i przecieramy chłonną szmatką. Dopiero, gdy będzie całkowicie sucha, będziemy mogli ją zwinąć z powrotem.
Najczęstszymi błędami podczas czyszczenia naszego materiału jest zbyt duże namoczenie tkaniny, która przez to może się bardzo odkształcić. Kolejnym błędem jest zły dobór detergentów oraz zbyt mocne wcieranie ich w rolety - odbarwienia gwarantowane. Nie wolno też wrzucać rolet do pralki, materiał się pogniecie i nie będzie nadawał się po powieszenia. Nie mogą być również prasowane ze względu na gumę, którą pokryta jest tkanina. Zniszczymy nie tylko naszą osłonę na okno ale i samo żelazko. Gdy już jednak ją przez przypadek została zamoczona, najlepiej ją rozwinąć bądź zdjąć i położyć na płaskiej powierzchni aby podczas suszenia nie pogniotła się.

FORMULARZ KONTAKTOWY

DANE DO FAKTURY // KONTAKT


Ciepłownik sp z o.o.

ul. Płocka 15 01-001 Warszawa // adres rejestrowy

ul. Syreny 14 01-001 Warszawa // biuro handlowe

M: +48 500 036 120

E: biuro@sprzatamypro.pl

Creativity overload by PixelCrafter 2015