JAK DOKŁADNIE WYCZYŚCIĆ TOALETĘ

Czyszczenie toalety nie należy do jednych z ulubionych zadań Pani Domu. Jednak jeśli nie chcemy, aby osadzał się kamień w muszli i rozprzestrzeniały bakterie z jej wnętrza, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci, powinniśmy to robić przynajmniej co dwa dni. Najlepszym rozwiązaniem byłoby czyszczenie jej codziennie przed pójściem spać. W nocy wszystkie środki, których używaliśmy miałyby czas na porządne zadziałanie, a usuwanie zabrudzeń z toalety nie pochłaniałoby nam dużo czasu, tak jak to wygląda w przypadku „sprzątania tylko w soboty”.
Pierwszym krokiem i chyba najistotniejszym jest wysuszenie muszli. Środki czyszczące przy kontakcie z wodą nie są już tak skuteczne. A przecież każdy oczekuje efektu wow. Jeśli zastanawiasz się jak to zrobić, odetnij dopływ wody do toalety, spuść całą wodę ze spłuczki a następnie pozbądź się jej ze środka. Do tego można użyć starej gąbki. Pamiętaj, żeby później schować ja głęboko, aby nie została użyta w innym celu.
Aby usunąć kamień z dna toalety najlepszym sposobem będzie zagotowanie dwóch lub trzech szklanek octu i wlanie ich do środa (ilość szklanek uzależniona jest od wysokości, do jakiej doszedł nieprzyjaciel). Im dłużej ocet będzie miał możliwość kontaktu z zabrudzeniami tym lepiej. Ten zabieg dobrze jest stosować na noc bądź przed wyjściem domowników do pracy czy szkoły. Jeśli robiłaś to w czasie gdy wszyscy byli w domu i ktoś ze współlokatorów zapomniał, aby nie korzystać z toalety i wypłukał cały ocet ze środka a kamień pozostał, to na pewno stał się on miękki. Użycie np drewnianego patyczka do zeskrobania resztek, które zostały będzie dobrym pomysłem.
Nawet idealnej gospodyni zdarza się zapomnieć o pewnych niezbędnych zabiegach w mieszkaniu. W ciągłym biegu wiele rzeczy może umknąć bądź nawet możemy nie mieć czasu czy siły na stanie i gotowanie octu w garnku. Jako alternatywę możemy użyć kwasku cytrynowego połączonego w sodą. W takich samych proporcjach wsypujemy proszki do wody (wtedy już nie osuszamy toalety) i dajemy im pracować bez noc.
Zdarza się, że osad zagnieździł się również we wnękach tuż pod deską klozetową. Namocz kilka warstw zwykłą coca-colą i obklej nim te trudno dostępne miejsca. Coca-cola dobrze sprawdza się jako odkamieniacz. Papier również najlepiej pozostawić na noc. Jeśli jednak ten popularny napój nie sprawdził się, bo kamień w tych miejscach jest już stary i nie zwracaliśmy na niego wcześniej uwagi, najlepiej kupić w aptece boraks a następnie dodać odrobinę wody by powstała gęsta papka. Nakładamy ją w te same miejsca i pozostawiamy na noc. Rano pozostaje nam już tylko dokładne wyczyszczenie wszystkich zakamarków szczotką aby usunąć resztki środków czyszczących.
Toaleta to nie jest tylko jej wnętrze, ale i zawiasy przy desce oraz ona sama. Aby pozbyć się zanieczyszczeń z zawiasów najlepiej wziąć do ręki zwykłą, starą szczoteczkę do zębów i płyn do mycia naczyń. Sprawdza się on też świetnie przy nabłyszczaniu deski pod sam koniec mycia.

FORMULARZ KONTAKTOWY

DANE DO FAKTURY // KONTAKT


Ciepłownik sp z o.o.

ul. Płocka 15 01-001 Warszawa // adres rejestrowy

ul. Syreny 14 01-001 Warszawa // biuro handlowe

M: +48 500 036 120

E: biuro@sprzatamypro.pl

Creativity overload by PixelCrafter 2015