JAK USUNĄĆ PLAMY Z TRAWY

Za oknem piękna, słoneczna pogoda i aż grzech siedzieć w domu. Najlepiej wziąć dzieci na spacer do parku bądź wyjechać za miasto choćby na jeden dzień. Zwykle jednak, takie wypady kończą się pobrudzonymi trawą spodniami bądź spódnicami. Bez obaw, nie ma plamy, z którą sobie nie poradzimy. Może trawa nie jest prosta do sprania ale jest to jak najbardziej wykonalne bez konieczności użycia silnych odplamiaczy na naszych ubraniach. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku używania domowych sposobów, konieczny jest ostrożny dobór „środków czyszczących”. Nie chcemy przecież zniszczyć tkaniny.
Najbardziej chyba znaną metodą jest usuwanie zielonych kleksów za pomocą 70% roztworu z alkoholu bądź z rozcieńczonego amoniaku. Nanosimy na zabrudzone miejsce, delikatnie pocieramy i spłukujemy pod zimną wodą. Jeśli chcemy zastosować tę metodę na materiałach wełnianych, należy użyć ciepłego roztworu alkoholowego.
W przypadku tkanin lnianych i bawełnianych świetnie się sprawdzi woda utleniona. Nawilżamy szmatkę i pocieramy plamę, aż do uzyskania pożądanego efektu. Dodatkowo dla lepszej skuteczności, można dodać do wody utlenionej odrobinę amoniaku.
Równie skutecznymi metodami będzie użycie płynu do mycia naczyń bądź kwasku cytrynowego (ew. soku z cytryny). W przypadku płynu jak najszybciej zapieramy plamę w ciepłej wodzie z wyżej wymienionym dodatkiem bądź przecieramy zabrudzone miejsce kwaskiem cytrynowym aż do skutku. Kwas dobrze działa na stare plamy.
Choć to mało prawdopodobne, ale jeśli wszystkie wcześniejsze metody zawiodły, mamy ostatnią deskę ratunku. Połączenie alkoholu (bądź amoniaku) z solanką doskonale sobie poradzi z upartymi zabrudzeniami na naszych tkaninach. Nie będzie żadnego śladu po harcach dzieci na trawie czy zwykłym leżeniu na łące i wpatrywaniu się w niebo.

FORMULARZ KONTAKTOWY

DANE DO FAKTURY // KONTAKT


Ciepłownik sp z o.o.

ul. Płocka 15 01-001 Warszawa // adres rejestrowy

ul. Syreny 14 01-001 Warszawa // biuro handlowe

M: +48 500 036 120

E: biuro@sprzatamypro.pl

Creativity overload by PixelCrafter 2015