JAK WYCZYŚCIĆ KUCHENKĘ GAZOWĄ

Mimo tego, że wkraczamy w erę kuchenek indukcyjnych, bardzo łatwych w utrzymaniu czystości, jest jeszcze wiele osób, które posiadają u siebie w domu kuchenki gazowe. A wraz z nimi cały komplet przykrywek różnego rodzaju, żeby mycia kuchenki po przygotowaniu posiłku było jak najmniej. Nie zawsze jednak nam się to uda. Tu zupa wykipi, tu pryśnie tłuszcz z patelni, gdy akurat nie jest przykryta.
Najważniejsze jest aby wyczyścić płytę zanim zaschną nam resztki jedzenia. Z każdą godziną będzie to trudniejsze do wykonania. Wystarczy zwykła gąbka, której używamy do mycia naczyń i płyn bądź mleczko do czyszczenia. Nie wolno jest używać ostrych szczotek czy druciaków, gdyż możemy porysować powierzchnię. Jeśli największe zabrudzenia już zebraliśmy ale resztki mażą się uporczywie po płycie, dobrze mieć pod ręką ręcznik papierowy wraz z płynem do okien. Namoczony ręcznik bardzo szybko wchłonie wszystkie pozostałości, nie zostaną żadne smugi i płyn delikatnie nabłyszczy nam płytę.
Jeśli palniki również należy wyczyścić, trzeba odczekać chwilę aż wystygną. Po zdjęciu wrzuć je do miski z ciepłą wodą i płynem do naczyń. Po upływie kilku minut, można zabrać się za mycie ich gąbką, cały osad bez problemu powinien zejść z zewnętrznej strony. Jeśli chodzi o dziurki, dobrze jest je przepchać np. igłą i ponownie zamoczyć w wodzie by wypłukać resztki. W tym wypadku sprawdzi się też sprężone powietrze. Wypchnie ono wszelkie nieczystości ze środka przy okazji osuszając nasz palnik (nie wolno kłaść ich mokrych na kuchenkę). Ważną informacją jest aby do czyszczenia palników nie używać silnych, żrących detergentów.
Ostatnim elementem do wyczyszczenia jest kratka. Aby nie męczyć się szorowaniem gąbką tej mało poręcznej części, można użyć proszku do prania. Kratkę wrzucamy do wanny napełnionej ciepłą wodą i proszkiem. Bardzo dobrze zmiękczy on wszystkie zaschnięte resztki jedzenia i pozostanie nam jedynie przetarcie jej gąbką i wypłukanie. Jeśli jednak nie mamy tak dużej wanny czy brodzika, w której mogłaby się zmieścić to istnieje jeszcze jeden sposób. Kratkę obklejamy dokładnie wacikami namoczonymi w occie i pozostawiamy na godzinkę. Fakt, że druga rada jest wersją dla cierpliwych, jednak naprawdę warto. Po tych wszystkich wyżej wymienionych zabiegach kuchenka będzie wyglądała jak nowa.
 

FORMULARZ KONTAKTOWY

DANE DO FAKTURY // KONTAKT


Ciepłownik sp z o.o.

ul. Płocka 15 01-001 Warszawa // adres rejestrowy

ul. Syreny 14 01-001 Warszawa // biuro handlowe

M: +48 500 036 120

E: biuro@sprzatamypro.pl

Creativity overload by PixelCrafter 2015